Діалог поколінь «Герої нескореної України…» до Дня пам’яті героїв Крут
Діалог поколінь «Герої нескореної України…»
до Дня пам’яті героїв Крут
29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу та незалежність.
Цього дня у клубі села Горбовичі зібралися жителі навколишніх сіл, щоб долучитися до діалогу поколінь «Герої нескореної України…».
У той важкий і грізний час січня 1918 року на оборону рідного краю стали лише невеликі частини ідейних борців-патріотів. У Києві сформувався курінь із студентів та учнів гімназії. Їх було 300.
Історичні події мають тенденцію повторюватися. Чи не подібною була ситуація 24 лютого 2022 року? Коли свідомі цивільні громадяни різного віку, різних професій об’єднувалися в загони територіальної оборони, взяли до рук зброю, щоб захистити наш КИЇВ, щоб захищати кожну родину, щоб захистити Україну.
Світова історія знає багато жертв в ім'я іде. Історія сьогодення нажаль викарбовує нові імена Героїв та Героїнь, які віддають своє молоде життя за Україну. Їх подвиг в ім’я України хвилиною мовчання
Історичну паралель між подіями 106-річної давнини і подіями 705 днів війни у своєму виступі провів голова Дмитрівської сільської ради Татас ДІДИЧ.
Згадували битву за Київ, яка привала 37 днів, битви за Чернігів, Суми, Харків, згадували, як давав відсіч Миколаїв, Херсон, як трималися Сєвєродонецьк та Лисичанськ, яких зусиль вартувала оборона Бахмута та Мар’їнки, яких надзусиль докладають до оборони Авдіївки, згадували, як українські воїни з «Азовсталі», перебуваючи в повному оточенні, боронили Маріуполь.
У ті буремні роки було багато битв і багато жертв, то чому ж саме бій під Крутами залишився не лише на сторінках історичних досліджень, а й в пам’яті багатьох поколінь українців? Відповідь на це питання присутні отримали переглянувши уривок з документального фільму «Герої Крут».
Кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі, пелюстки вірності тим ідеям, за які життям заплатили студенти та гімназисти. Патріотичність заходу підсилили тематичні пісні та танці мистецьких колективів та окремих виконавців Дмитрівської громади.
Протягом заходу неодноразово звучали слова вдячності нашим захисникам, cолдатам і офіцерам наймужнішого війська в Європі. Ми впевнені, що бої сучасності стануть такими ж доленосними, як і битви минулого. Тому що саме зараз воїни ЗСУ творять майбутнє всієї Європи.