10-річниці Революції гідності та героям Небесної Сотні
10-річниці Революції гідності та героям Небесної Сотні присвячується «Залишаємося гідними своїх Героїв!», саме під таким гаслом пройшов виховний захід та мітинг-реквієм присвячений 10 роковинам Революції гідності та Героям Небесної Сотні у бібліотеці та на площі перед БК села Шпитьки, де встановлено пам’ятний знак Героям Небесної Сотні.
Цьогоріч уже вдесяте в умовах війни з рф, що спричинила десятки тисяч жертв, вшановували пам’ять Героїв Небесної Сотні – перших загиблих за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб у рази більший за розміром північно-східний сусід не поглинув нашу державу і не знищив нашу державність.
Сьогодні вже увесь цивілізований світ визнає, що російська зброя була спрямована вперше проти громадян незалежної України не в лютому 2022 року і навіть не навесні 2014 року, а де-факто у січні та лютому 2014 року, коли у середмісті Києва від вогнепальних поранень і газового отруєння гинули активісти Майдану.
Учні Шпитьківського академічного ліцею «Скіф» детально поринули у події, які відбувалися на Майдані, згадали поіменно загиблих Героїв, повідали біографію короткого життя звичайних людей із незвичайною долею, які стали прикладом істинного патріотизму, що має своє яскраве продовження в героїчних вчинках захисників України. По завершенню заходу присутні із квітами в руках, прапорцями, запаленими свічками, білими паперовими журавликами зібралися на площі перед Будинком культури, щоб торкнутись пам’яттю до імені кожного загиблого українця з хоробрим серцем та вільною душею. Запалена свічка стала символом Пам’яті, символом Єдності, символом Надії, символом майбутньої ПЕРЕМОГИ! А розмірений бій хронометра відчеканив час скорботи, душевного болю і жалю…
Герої творять дійсність, герої формують обличчя світу - вчора, сьогодні і завтра, бо вони готові віддати все, і в тому числі своє життя, щоб досягнути своєї мети, щоби здійснити свою мрію - відновити цілісність України та відбудувати її як сучасну процвітаючу європейську державу. Такий наратив прозвучав у виступі голови Дмитрівської сільської ради ТАРАСА ТАРАСОВИЧА ДІДИЧА.
Ніхто не в праві забути морозні дні 2013 - 2014 року, коли від напруги закипала в жилах кров, коли в ім’я віри і правди один за одним падали від куль майданівці, аби прорости в наших серцях червоними квітами пам’яті.
Червоні квіти, запалені лампадки лягли до підніжжя пам’ятного знаку, а білі паперові журавлики оповили залізне віття монументу – символ прагнення до волі, символ незламності.
На завершення урочистостей виконали Гімн України, який вперше прозвучав 159 років тому, 1865-го.